Jazzová Mše

Jazzová mše, která původně vznikla už více jak před 40 lety, sklidila v 70tých letech velký úspěch v západní Evropě. Legendární hudebník a skladatel Jaromír Hnilička ale na objednávku trumpetisty a bandleadera brněnského profesionálního big bandu B-Side Band Josefa Buchty v roce 2007 dílo znova otevřel a rozšířil o rovinu komorního orchestru. Dále pak přikomponoval nové sborové části a posluchači mají možnost slyšet zcela nové dílo, které je plné inovačních barev a nabylo na mohutnosti zvuku.

Nová podoba Jazzové mše

Obnovená Jazzová mše měla světovou premiéru 28.9.2008 v Bazilice Minor v Brně a v nové podobě si neustále získává velký ohlas u širokého spektra diváků. Více než hojná účast publika a zájem médií jsou důkazem žádanosti tohoto jedinečného díla. 

Projekt čítá přes 70 umělců sestavených z prestižních brněnských těles. Je ale rovněž schopen vyhovět komornějším prostorám v počtu 45ti účinkujících. Na interpretaci Jazzové mše se podílí profesionální brněnský big band B-Side Band, band leader Josef Buchta, členové Filharmonie Brno – komorní orchestr a smíšený pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus pod vedením sbormistra Dana Kalouska. Vybrané části díla jsou propojeny uměleckým přednesem. To vše pod taktovkou dirigenta Dana Kalouska.

Jazzová Mše byla mnoho let pravidelně uváděná v Brně. V roce 2012 jsme ji uvedli ve slavném Thomaskirche v Lipsku při příležitosti 800 let výročí Thomaskirche a 40 let partnerství měst Brno a Lipsko.

Dle domluvy je možné big band kombinovat s místním orchestrem, sborem a recitátorem. V případě zájmu o realizace Jazzové Mše na Vaší akci, festivalu, v sále či soukromém eventu se na nás, prosím, neváhejte obracet.

Jazzová Mše Jaromíra Hniličky - aftermovie

Máte zájem o spolupráci?

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli dotazem, či prosbou. Zařídíme, vymyslíme, zorganizujeme. Už teď se těšíme na společné projekty. 

  1. *
  2. *
  3. *