B-Side Band & Jiří Levíček

Tento unikátní, ryze brněnský projekt, byl zhovotoven speciálně pro Moravia Music Fest (nově od r. 2018 Jazz Groove Brno). Speciální jazzový program složil Jiří Levíček originálně pro B-Side Band a obsahuje rovněž tvorbu samotných členů kapely nebo třeba skladatele a saxofonisty Jakuba Červenky.

Několik skladeb z programu je možné slyšet i na instrumentálním albu B-SIDE BANDu s názvem MEETING POINT. 

Jiří Levíček je velice úspěšný klavírista a skladatel, jenž studoval „za velkou louží“ u předních pedagogů na vyhlášené Univerzitě v Severním Texasu, která je vyhlášená svoji jazzovou tradicí. V USA posléze působil delší dobu v různých tělesech, například ve známém One O´Clock Big Bandu. Získal nejrůznější ocenění – 1. cena na prestižní jazzové soutěži Phillips International Jazz Competition, kde o rok později zasedl do poroty, 3. cena na Jacsonville Jazz Piano Competition (Florida). V jeho vlastních jazzových kompozicích je do jisté míry cítit vliv klasické hudby. Zároveň se ovšem jedná o velice originální působivý styl, který umí posluchače zcela okouzlit.  

B-Side Band: Meeting point

Máte zájem o spolupráci?

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli dotazem, či prosbou. Zařídíme, vymyslíme, zorganizujeme. Už teď se těšíme na společné projekty. 

  1. *
  2. *
  3. *