Roman Dragoun & komorní orchestr, sbor

Zpěvák, klavírista a skladatel, jehož hudba umí vzít dech i pohladit duši. Je známý z působení v kapelách PROGRES 2, FUTURUM. Jeho vlastní tvorba se blíží k řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Jednoduše melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty, jejichž autory jsou převážně Romanův otec, akademický malíř František Roman Dragoun a písecký básník Milan Princ. Je to hudba určená pro citlivé a vnímavé posluchače všech generací. Na svém pěveckém kontě má například i titulní roli v muzikálu Jesus Christ Superstar.

S B-Side Bandem spolupracuje již od roku 2010, jako host vystoupil mimo jiné v rámci koncertu na MHF v Českém Krumlově a dalších. V roce 2017 vznikl speciální projekt pro festival Moravia Music Fest Roman Dragoun se smyčcovým orchestrem členů Filharmonie Brno, členy B-Side Bandu a Czech Ensemble Baroque Choir. Jedná se o unikátní projekt nejznámějších Dragounových písní, které jsou obohaceny o komorní orchestr a vokální ansámbl, jehož světová premiéra 2. 12. 2017 měla enormní úspěch.

O dva roky později se v brněkském SONO centru uskutečnila repríza v rámci festivalu Groove Brno. A nyní, k 65. výročí Romanových narozenin, vyšla i studiová deska s názvem Roman Dragoun Projekt. Hodina a šestnáct minut muziky je rozděleno na dvě alba. Koupit jej můžete ZDE.

Křest nové desky proběhne 29. srpna pod širým nebem na Biskupském dvoře. 

Roman Dragoun & B-Side Band, členové Filharmonie Brno, Czech Ensemble Baroque Choir

Koncert Romana Dragouna v aranžmá Zdeňka Nováka

Máte zájem o spolupráci?

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli dotazem, či prosbou. Zařídíme, vymyslíme, zorganizujeme. Už teď se těšíme na společné projekty. 

  1. *
  2. *
  3. *